Vzkazy v láhvi

A co teď ?

Vždycky se ocitneš tam, kam si došel. K jaké činnosti ses dostal, takovou vykonáváš. Ať si myslíš cokoli, myslíš si právě to, co si myslíš. Jinými slovy:

A co teď ? 

Vařím. A piju víno…. Můj přítel říká, že skoro nejím a skoro nepiju. Má pravdu! Ale vždycky, když se podlévá, podlévám i sebe. Světe div se, oh la la  i svíčková se podlévá. Tohle přece nemůžu zkazit…Strčila  jsem jí do trouby a jdu se pověsit. Na šálu. Hlavou dolů … Je to  zdravý na krevní oběh. Děti o tom vědí svý, aniž o tom něco vědí … 

Viseli jsme takhle hlavou dolů celý dětství.Na klepáčích, na sídláku, před barákem…Jsem komunistické dítě. Tepláky a ven děcka… Škubánek vedle mě klidně spí. Ta svíčková je pro něj. Probudí se až  bude hotová. Vím to. Protože kvůli jídlu se sem vrací. Protože je po mě. Svíčková s karlovarským knedlíkem .

Jsem z Karlových Varů ! Jsem holka z Krušných  hor. Jsem zvyklá na špatný počasí!  A jsem zvyklá  krušit. Vzácnou rudu. Z hlušiny. Vybrat ty cenný zrnka. Prosít to nepodstatné.

Nádech, výdech.

A zajíst to čokoládou. Tmavou. Sedmdesátiprocentní. S chilli. Je to pokrm bohů. A indiánů. A Indiánů ve městě. Superpotravina, pro super nasazení.

Totální nasazení .Jsem pečující.

Líznu si té svíčkové až bude hotová, protože je z celeru a petržela aby dlouho vydržela a z mrkve …A pak si dám tu indickou svíčkovou,  Sarvangasanu. Stoj na loktech. 

Alespoň tři minuty…Je to dobrý na štítnou žlázu. Na hormonální systém. Zakončím to Matsjásánou… s hlavou zcela vyvrácenou dozadu, karasem zlatým, lidově řečenou zlatou rybkou. A to je dobrý na všechno. Protože, když dva jsou jeden, tak jíte chléb s medem … 

Asi nejsem srozumitelná. Ale jsem spokojená. Tohle je můj svět, který jsem si vytvořila už dávno, v dětství. U babičky. V Děpoltovicích. Taky skvěle vařila. Byla to nuda, říkal můj brácha. 

Má pravdu ! 

Z tý nudy a s těch zvonků, co jsme si z nich dělali nehty, z těch luk a polí a toulání se bezcílně sem a tam, se mi narodila fantazie. A vůbec.. Hrozně hezky to tu voní.

Věřím, že :

Člověk je stvořen pro radost. Radost je projevem naplněného života. Povznesené emoce, inspirace a naděje, otevírají srdce. A stopa radosti vede neomylně k bohu … 

Only solution is personal revolution.